[2 Şubat] Görme Özürlüler Kitapliğini Bile Soydular

Kategori : Genel |

İZMİR (CİHAN) – İzmir’de bulunan Türkiye Görme Özürlüler Kitaplığı (TÜRGÖK) kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından soyuldu. Kitaplığa giren hırsızlar, kitapların seslendirilmesinde kullanılan 7 adet özel bilgisayara alarak kaçtı. Bilgisayarların çalınması, Türkiye’nin dört bir yanındaki amalar için kitap seslendirmesi yapan gönüllüleri üzüntüye boğdu. Konak’ta bulunan kitaplığın arka camını kırarak içeriye giren hırsızlar, ama insanların kullanması için hazırlanan kitap seslendirmelerinde kullanılan 7 adet bilgisayarı çaldı. 100 kadar gönüllünün hiçbir maddi beklenti olmadan çalıştığı ve sadece yardımlarla ayakta duran merkezden çalınan bilgisayarlar, görme engellileri büyük üzüntüye sevketti.

 İzmir’den, Kıbrıs dahil yurtdışına bile hazırladıkları kitapları gönderdiklerini söyleyen TÜRGÖK yetkilileri, yaşanan olay karşısında üzüntülerini dile getirdi.
 Kitap seslendirmenin yanısıra kabartma yazı ile bir dergi de hazırlayan gönüllüler, hırsızlara seslenerek çaldıkları bilgisayarları geri getirmelerini istedi. TÜRGÖK Üretim Birimi Koordinatörü Turgay Tufan, “Sabah evimden buraya gelmek üzere hazırlanırken, sekreterimiz ağlayarak beni aradı ve merkezin soyulduğunu söyledi. Hızla merkeze geldim. Baktığımızda her yerin dağıtıldığını ve yeni aldığımız 7 özel bilgisayarın çalındığını farkettik.” dedi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.