20 Bin Öğrencinin Katilacaği Şenlik İçin Hazirliklar Tamamlandi

Kategori : Genel |

İSTANBUL (CİHAN) – ıÜüMilli Eğitim ıÜüMilli ıÜüMilli Eğitim ıÜüMilli ıÜüMilli Eğitim ıÜüMilli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Futbol Federasyonu işbirliği ile düzenlenen 1. Ankara “Türkiye Futbolu Kucaklıyor” organizasyonunda tüm hazırlıklar tamamlandı. 19 Mayıs Stadı’nda, 23 Mayıs Cuma günü saat 10.00’da düzenlenecek etkinlik, hem Ankara’da hem de Türkiye’de bir ilk olacak.
 Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ve Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Doğan’ın katılacağı etkinlikte 20 bine yakın öğrenci sahada mücadele edecek minik ve engelli futbolcuları desteklerken, 3750 kişilik fon grubu çeşitli yazı ve resimlerle görsel gösteri yapacak.

 
 768 kız öğrenci ise saha çizgilerini belirleyecek, sahanın görselliğini arttıracak, renk katacak ve maçlara coşku verecek. Ülker’in sponsorluğunda gerçekleşecek bu organizasyona katılan bakanlar ve ünlü simalar engelli futbolcularla bir gösteri maçı yapacak.
 PROGRAM :
 10.00 Açılış töreni ve konuşmalar
 10.30 Futbol oyununun başlaması (saha 6’ya bölünecek, her sahada yaklaşık 16 kişi futbol oynayacak )
 10.40 Zihinsel Engelliler Futbol Takımı ve konukların gösteri maçı
 11.00 Görme Engelliler Futbol Takımı ve konukların gösteri maçı ( Spor Bakanı ve TRT Genel Müdürü gözleri bağlı olarak oynayacaklar )
 11.20 İşitme Engelliler Futbol Takımı ve konukların gösteri maçı
 11.40 Ampute Futbol Takımı ve konukların gösteri maçı

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.