[21 Aralık] Engelli Çocuklara Osem’den Bayram Eğlencesi

Kategori : Genel |

BURSA (CİHAN) – Bursa merkez Osmangazi Belediyesi Yerel Gündem 21 Engelliler Merkezi (OSEM), Zafer Plaza işbirliğiyle yılbaşı ve bayram öncesi engelli çocuklara yönelik bir eğlence düzenledi.
 Zafer Plaza’da gerçekleştirilen organizasyona 4- 12 yaş grubunda 16 çocuk katıldı. Çocuklar önce Kiddyland’daki oyuncaklarda gönüllerince eğlendiler. Mutlulukları yüzlerine vuran çocuklar etkinliğe aileleriyle birlikte katıldılar. Ailelerin yaşadığı mutluluk ise en az çocukları kadar görülmeye değerdi. Kiddyland’da eğlenceli saatler geçiren çocukların bir sonraki durağı karınlarını doyuracakları Mc Donalds oldu. Bir arada yemek yiyen çocuklar ve aileleri, bu keyifli günü tamamlayarak evlerinin yolunu tuttular. 

 OSEM tarafından engellilere yönelik düzenlenen sosyal aktiviteler, hayatın zorlukları karşısında bunalan engellilere ve ailelerine soluk aldırıyor. Kısa bir süre önce Osmangazi Belediyesi Yerel Gündem 21 bünyesinde hizmete giren OSEM, çatısı altında topladığı engellilere hayatı daha kolay hale getirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda danışmanlık hizmeti, koro ve tiyatro çalışmaları ile el becerisine yönelik kurslar düzenleniyor. OSEM henüz çok yeni bir yapılanma olmasına rağmen çatısı altında bugüne kadar 100 engelliyi bir araya getirmeyi başardı.  Kayıtlı olan her bir üye için ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalar yürüten OSEM, özellikle sosyal etkinliklerle engellilere moral vermeye çalışıyor

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.