[21 Mayıs] Ordu’daki Törenlerin Gözdesi Engelli Öğrenci Oldu

Kategori : Genel |

ORDU  (CİHAN) – Ordu’daki törenlerin gözdesi engelli olduğu halde etkinliklere katılan öğrenci oldu
 Ordu’da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı törenlerinde en fazla ilgiyi engelli olduğu halde kendi isteği ile kutlama programı içinde yer alan Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Bahtiyar Bayrak gördü.
 Ordu’da 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı törenleri. 19 Mayıs Stadı’nda düzenlene törenlerle yapıldı. Vali Said Vakkas Gözlügöl. Belediye Başkanı Seyit Torun ve Jandarma Kokutanı Nevzat Yıldız’ın halkın bayramını selamlamasıyla başlayan törenler halkın da geniş ilgisini gördü. Geçit töreninden sonra çeşitli etkenliklerin düzenlediği törende bir elini ve ayağını tam olarak kullanamamasına karşın gösteriler içinde kendi isteği ile yer alan Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencisi Bahtiyar Bayrak, büyük beğeni kazandı.

 Kendi ısrarı ile etkinlikler içinde yer alan Bayrak’ın zorlandığı bir iki hareket için arkadaşlarından daha fazla çalıştığı, öğretmenlerinin de kendisini daha az görüneceği tören sırasının arka taraflara yerleştirmek yerine ön tarafa yerleştirdiği öğrenildi. Birbirinden hareketli ritimlere başarı ile uyum sağlayan Bayrak, “Böyle bir etkinlikte yer aldığım için kendimle, bana yer verdikleri için öğretmenlerimle ve böyle bir bayramımız olduğu için Atatürk’le gurur duyuyorum.” dedi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.