[21 Mayıs] Sakatlar Derneği Erzurum Şube Başkani Sadullah Efe, Mhp Den Aday Adayi

Kategori : Genel |

ERZURUM (CİHAN) – Türkiye Sakatlar Derneği Erzurum Şube Başkanı Sadullah Efe, Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) Erzurum Milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
 Partinin il binasında basın toplantısı düzenleyen Efe, 22 Temmuz 2007 tarihinde yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri’nde MHP’nin kendisini göstereceğini ve ehil kişilerin başa geçeceğini ifade ederek, “İşte dört buçuk yılda AK Parti iktidarının karnesinden bir bölüm; dış politikada gerek Amerika Birleşik Devletleri (ABD) gerek Avrupa Birliği (AB) ilişkilerinin başlangıcı hep başarı gibi gösterilmiş ama geldiğimiz noktada sonu hüsranla sonuçlanmıştır. Önce Kıbrıs elimizi ayağımızı bağlıyor deyip tavizler verildi. AB sürecini ülkemiz insanına umut aşısı olarak koyup bayramlar düzenlendi ancak AB’nin isteklerinin bitmeyeceğini ve bizi almayacakları hususundaki gelişmeler karşısında yaptığımız yanlışlar Ankara Kriterleri olarak adlandırıldı. Terörle mücadelede ABD’den istediğimiz desteği bir türlü görmememize  karşılık Büyük Orta Doğu Projesi’nde ABD’nin yandaşı olmak ise bir başarı sayıldı.” diye konuştu.

 Engellilerin durumunu da değerlendiren Efe, engelli vatandaşlara istihdam konusunda halen ciddi bir gelişmenin olmadığını söyledi. Kendisi de ortopedik engelli olan Efe, asgari imkanlarla azami düzeyde mücadele edeceğini ifade etti.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.