[22 Haziran] Engelli Okçularin Karabük Kampi

Kategori : Genel |

Kamp yapmak için Karabük’e gelen Bedensel  Engelliler Okçuluk Milli Takımı’nda teknik heyet, Karabük Valisi Can  Direkçi’ye ziyarette bulundu.
       Bedensel Engelliler Okçuluk Milli Takımı Başantrenörü Nejat Üstün ve  beraberindeki antrenörler İzzet Avcı, Hayri Ertan ve Yalçın Ünsal, Can  Direkçi’ye kamp çalışmaları ve idman programları konusunda bilgiler  aktardılar.
       12 ülkenin katılımıyla 2-8 Temmuz tarihleri arasında Trabzon’da  düzenlenecek 1. Karadeniz Spor Oyunları öncesi kamp için geldikleri  Karabük’ü ve Safranbolu ilçesini çok beğendiklerini belirten Nejat  Üstün, şöyle konuştu:
       ”Burada olmaktan gerçekten çok mutluyuz. 23-24 Haziran’da Karabük’te  yapılacak Osman Şahin Okçuluk Turnuvası’na 9 ilden sporcularımız  katılacak. İlinizde kampı tamamlamamızın ardından Trabzon’a hareket  edeceğiz. Oyunlara milli takımdan 6 bayan, 11 erkek, 4 antrenör ve 3  refakatçiden oluşan 24 kişilik bir kafileyle katılacağız.”
       Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren vali Direkçi de kentte spor  adına önemli bir altyapının bulunduğunu söyledi.
       Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin’in, bu konularda  önemli destek sağladığını ifade eden Direkçi, şunları kaydetti:
       ”Spor tesislerimizin bir bölümü hizmete girdi, bazıları da girme  aşamasında. Kardemir Karabükspor Bedensel Engelliler Basketbol Takımı  Birinci Lig’de oynuyor. Biz, gençlerimizin spora yönelmesini arzu  ediyoruz. Kentimizde, milli takım düzeyinde değişik spor etkinliklerinin  yapılması gerektiğini düşünüyorum. Burada kamp yapmanız, kentin tanıtımı  açısından oldukça önemli. Sizlere başarılar diliyorum.”

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.