[22 Haziran] Engelli Sporcular Fenerbahçe’den Destek Bekliyor

Kategori : Genel |

Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı  Demirhan Şerefhan, bugüne kadar Beşiktaş ve Galatasaray’dan büyük destek  gördüklerini, Fenerbahçe’den de aynı desteği beklediklerini söyledi.
       AA muhabirine açıklamada bulunan Şerefhan, Türkiye’deki 3 büyük spor  kulübünden Beşiktaş ve Galatasaray’ın bedensel engelli şubesi açma  konusunda çok büyük hassasiyet ve özen gösterdiğini belirterek,  ”Beşiktaş Kulübü Eski Başkanı Serdar Bilgili engelli şubesinin açılması  konusunda ne gerekiyorsa hemen yapılacağını bizlere söyledi ve bedensel  engelli şubesini kurdu. Daha sonra Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu da  engelli şubesini açmayı başardı ve onlarda gereken hassasiyeti  gösterdi” dedi.

       Aynı özen ve ilgiyi Fenerbahçe Kulübü’nden göremediklerini ifade eden  Şerefhan, şöyle konuştu:
       ”Fenerbahçe Kulübü hala bedensel engelli şubesini açmadı. Fenerbahçeli  taraftarların web sitelerinde bu konu çok sık dile getiriliyor. Roberto  Carlos’un imza töreninde 5 bin kişi vardı. Bu sayı çok büyük denildi.  Fenerbahçe’nin en başta 8.5 milyon insanımızı ilgilendiren bir şubesi  olması gerekiyor. Bu daha büyük bir rakam. Bu kadar anlamlı bir yılda  hala engelli şubesinin olmaması çok üzücü bir durum. Bedensel engelli  şubesinin hala açılmasını bekliyoruz. Umarım bu şubeyi 100. yılda  açarlar ve bu 100. yılın anlamına anlam katarlar.”

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.