[22 Kasım] Engelliler Zarlari Dayanişma İçin Atti

Kategori : Genel |

BURSA (CİHAN) – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘5. Geleneksel Tavla Turnuvası’, yaşama sevincinin engel tanımadığını gözler önüne seren keyifli mücadelelere sahne oldu. Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem 21 Engelliler Meclisi ile Bursa Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri, Ender Çay Bahçesi’nde bu yıl 5.’si düzenlenen ‘Geleneksel Tavla Turnuvası’nda bir araya geldi. Zarlarını, galibiyetten daha çok dostluk uğruna atan yarışmacılar, eğlencenin tadını çıkarırken, dostluklarını da pekiştirdi. Bursa Rumeli Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Şuayip Toprak, geleneksel hale gelen tavla turnuvası ile engelli vatandaşlarla daha yakın olma fırsatı bulduklarını söyledi. Toprak, tavla turnuvasında başarılı olanların ödüllerinin, ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Tayyare Kültür Merkezi’nde yapılacak törende verileceğini belirtti. 

Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem 21 Engelliler Meclisi Başkanı Ayhan Zenbilci de, turnuvanın Bursa’da yaşayan engelliler arasındaki dayanışmayı artırdığını söyleyerek, “Geleneksel tavla turnuvasıyla engeliler, sosyal hayatın içine çekiliyor. Bileği kuvvetli, şansı bol olan kazanacak” diye konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.