[22 Mart] Türkiye’de İlk Defa Engellilere Bakan 43 Kişiye Maaş Bağlandi

Kategori : Genel |

DENİZLİ (CİHAN) – Denizli Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Altın, Türkiye’de ilk defa Denizli’de uygulanan ‘yerinde bakım’ yöntemiyle 43 kişiye ayda 403 YTL bakım parası ödediklerini söyledi.
Yaşlılar Haftası nedeniyle kendisini ziyaret eden huzurevi sakinlerini makamında kabul eden Denizli Valisi Hasan Canpolat, bugün de eşi Nuran Canpolat’la birlikte huzurevinde yaşlılarla kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıya İl Emniyet Müdürü Muzaffer Erkan ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Altın da katıldı.
 Müdür Altın, kahvaltıda yaptığı konuşmada, Türkiye’de ilk defa Denizli’de uygulanan “yerinde bakım” yöntemiyle 43 kişiye ayda 403 YTL evlerinde bakım parası ödediklerini açıkladı.  Altın, “Yerinde bakım yöntemiyle bakılan kişi sayısı önümüzdeki ay 76 kişiye

 çıkacak. Denizlimizin en ücra köylerini de tarayarak ihtiyaç sahibi olanlara, özürlülerimize bakanlara bu maaşı bağlayacağız. Yine Türkiye’de ilk defa ‘Özel Özürlü Bakım Merkezi’nin Denizli’de açılmasına öncü olduk. Buraya ülkemizin her tarafından zihinsel özürlü insanlarımızı kabul ediyoruz. İnanıyorum ki hep birlikte daha güzel çalışmalara imza atacağız ve insanlarımıza olan hizmetlerimizi sürdüreceğiz.” dedi.
 Vali Hasan Canpolat, amaçlarının Denizli’de en üst seviyede hizmet vermek olduğunu belirterek, “Sosyal hizmetlerimizin bir dalı yaşlılarımızla ilgili. Yaşlılarımız deyince yalnız buradaki yaşlılarımızın değil bütün Denizli’deki yaşlılarımızın daha iyi hayat şartlarında yaşamasını istiyoruz.” şeklinde konuştu.
 Kahvaltının ardında huzurevinde incelemelerde bulunan Vali Canpolat, yaşlıları kaldıkları odalarda ziyaret ederek onlarla sohbet etti ve isteklerini sordu.
Çocuk yuvasında da incelemelerde bulunan Vali Canpolat, çocuklarla sohbet etti ve çocuklara kitap ve top hediye etti. Bebeklerin kaldığı bölümü de gezen Vali Canpolat, bebeklerin durumları ile ilgili yetkililerden bilgi aldı. Geçen ay devlet hastanesinde annesi tarafından terk edilen bebekle de yakından ilgilenen Vali Canpolat, çocuğa bir isim konması konusunda önerisini soran ilgililere “Bunun adı Hasan olsun. Umarım adaşımın bahtı açık olur.” dedi. 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.