[22 Ocak] Aydin’daki Engelliler Kendi Ayaklari Üzerinde Durabilecek

Kategori : Genel |

 AYDIN (CİHAN) – Aydın Belediyesi tarafından ildeki engellilerin yaşam kalitesini yükseltmek ve kendi ayakları üzerinde durmalarını sağlamak amacıyla Atatürk Meydanı Bugulme Parkı’na kurulan iki engelli iş üretim ve satış reyonu törenle açıldı.
 Törende konuşan Aydın Belediye Başkanı İlhami Ortekin, insanlara balık vermek yerine balık tutmayı öğrettiklerini, ihtiyaç duyulursa şehrin değişik yerlerine, engellilere yönelik bu tür gelir getirici üretim ve satış merkezleri açabileceklerini söyledi. Açılış törenine Aydın Sakatlar Derneği Başkanı Sevgi Dinçer, dernek üyelerinin bir kısmı ve belediye


 meclis üyeleri katıldı. İnsanların yaşamını sürdürebilmesi ve kendi ayakları üzerinde durabilmesi için sosyal projeleri hayata geçirdiklerini belirten Başkan Ortekin, “Bu bir popülizm veya olağanüstülük değil. Bu ülkeyi yönetenlerin olmazsa olmazları. Sosyal devlet olmak Anayasa hükmüdür. Sosyal devlet, sadece sosyal yardım anlamını taşımaz. Bu insanlara, bu sosyal yaşam içinde ekonomik imkanlar sağlayarak, hayatlarını kendilerinin kazanabileceği zeminleri hazırlayarak sosyal olunabilir.” dedi.
 Ortekin daha sonra, yaklaşık 8 bin YTL’ye malolan büfelerde engelliler tarafından üretilen elişlerinden siftah olarak olarak 50 YTL’lik aldı. Belediyeye teşekkür eden Sakatlar Derneği Şube Başkanı Sevgi Dinçer ise Bakara Sûresi’nden bir ayet meali okuyarak, “Allah, kimseye kaldıramayacağı yükü yüklemediğini bildiriyor. Engelliyiz ama kesinlikle mutsuz değiliz. Belki de sağlıklı insanlara çok önemli bir mesaj oluyoruz. Bazı azalarımızdaki eksikliği, diğer azalarımızla giderebiliyoruz. Burada da belediyenin bize sunduğu imkanlarla kendi ayaklarımız üzerinde durup kimseye muhtaç olmadan yaşayacağımıza inanıyorum.” şeklinde konuştu.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.