[22 Ocak] Engelliler İçin Hazirlanan Engelli Gündüz Bakimevi Hizmete Giriyor

Kategori : Genel |

 ESKİŞEHİR (CİHAN) – Eskişehir’e bağlı Tepebaşı Belediyesi  Engelliler Koordinasyon Merkezi’nin projeleri arasında yer alan Engelli Gündüz Bakımevi önümüzdeki hafta hizmete açılıyor.
 Evlerinde yalnız kalamayacak düzeyde ihtiyaç sahibi olan engelli bireyler, bundan böyle engelli gündüz bakımevinde bakılacak.
 Engellilerin bakımevine gidiş ve gelişleri belediye tarafından sağlanacak. Uzman ekiplerin denetiminde hizmet verilecek olan engellilerin her türlü ihtiyaçları da yine belediye tarafından karşılanacak.


 Tepebaşı Belediye Başkanı Tacettin Sarıoğlu, engel grubu ayırt edilmeksizin il sınırları içinde ikamet eden tüm engelli vatandaşların “Engelli gündüz bakımevinden” yararlanabileceğini söyledi.
 Engelli bakımevini kurma amaçlarının süreli bakım hizmetlerinin verileceği bir model bakımevinin oluşturmak olduğunu anlatan Sarıoğlu, bu hizmetten faydalanmak isteyen engelli bireylerin ailelerinin bakımevi veya belediyeye müracaat etmelerinin yeterli olacağını kaydetti.  Sarıoğlu, bakımevi için gerekli çalışmaların tamamlandığını ve önümüzdeki hafta içerisinde hizmete gireceğini bildirdi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.