[22 Ocak] Özürlü Baba Ve Oğula, Belediye Başkani Sahip Çikti

Kategori : Genel |

GAZİANTEP (CİHAN) – Gaziantep’te, fiziksel engelli oğluyla çöplük görünümündeki evde yaşayan görme engelli babaya Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey sahip çıktı.
 Gaziantep Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki Yardım Gönüllüleri Derneği’nin fakir aileleri tespit etmek amacıyla yaptığı ev ziyaretleri sırasında bir dram ortaya çıktı.
 Eşi Fatma Ağgeç’in ölümünden sonra fiziksel engelli oğlu 40 yaşındaki Yahya Ağgeç ile çöplük görünümündeki sobasız 2 odalı evde yaşayan 70 yaşındaki Osman Ağgeç’in durumunu gören dernek yetkilileri durumu Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey’e bildirdi.

 
 Asım Güzelbey, Yardım Gönülüleri Derneği Başkanı eşi Derya Güzelbey’le çıktığı yardım dağıtımı sırasında baba ile oğlunun kaldığı Aydınbaba Mahallesi’ndeki evi ziyaret etti. Bugüne kadar ziyaret ettikleri yardıma muhtaç aileler arasında en bakımsız ve muhtaç evin bu ev olduğunu belirten Güzelbey, “Farelerin cirit attığı bu sobasız evde yaşayan baba ile oğluna belediyenin ve hayırseverlerin desteğiyle gereken yardımı yapacağız” dedi.
 Baba Osman Ağgeç ile oğlu Yahya’yı Düşkünler Yurdu’na yerleştirmek istediklerini kaydeden Güzelbey, babanın evden ayrılmak istemediğini, ancak oğlunun evden ayrılmasına razı olduğunu söyledi.
 Bunun üzerine Belediye görevlileri tarafından evden alınan Yahya Ağgeç, Gaziantep Düşkünler Yurdu’na yerleştirildi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.