[23 Aralık] Sikintilarinin Giderilmesini İsteyen Engelli Vatandaşin Ölüm Orucu

Kategori : Genel |

İZMİR / MENEMEN (CİHAN) – İzmir’in Menemen ilçesinde hükümet konağı önünde ölüm orucu başlatan yürüme engelli Ayhan Tak’ın eylemi, AK Parti İlçe Başkanı İdris Akkoyun’un devreye girmesiyle başlamadan bitti.
  Daha önce de birçok eylem yaptığını, ancak sesini duyuramadığını belirten Tak, bugün saat 11.00’de hükümet konağı önünde ölüm orucu başlattı. Ayhan Tak, Türkiye’de kendisi gibi engelli vatandaşların çok zorluk çektigini belirtti. Aylarca kira ödeyemediğini, ilaç dahi almaya imkanı olmadığını belirten Tak, sıkıntılarının giderileceği ana kadar ölüm orucuna devam edeceğini söyledi.


 Olaydan haberdar olan AK Parti İlçe Başkanı Akkoyun, Tak’ın yanına giderek kendisiyle konuştu. Ayhan Tak’la ilgileneceğini, ev kirası başta olmak üzere sağlık giderlerini ve daha başka ihtiyaçlarını karşılayacağını taahhüt etti. Bunun üzerine Tak, bu duyarlı davranıştan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek eylemine son verdi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.