[23 Mayıs] Hendek Belediyesi Engellilere Piknik Düzenlendi

Kategori : Genel |

SAKARYA  / HENDEK (CİHAN) – Engelliler Haftası nedeniyle Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, engellileri piknikte bir araya getirdi.
 Hendek Selman Dede Mesire Alanında düzenlenen pikniğe Hendek´teki engelliler ve aileleri katıldı. Piknikte engellilere mangal ziyafeti çekildi. Programa AK Parti Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Orhan Kurtuluş, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Şenay Sakal, Sakarya Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Dayanışma Derneği Başkanı Hülya Özçelik, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Meclis Başkanı Emine Cebeci, LÖSDER Başkanı Nihal Akar, Türkiye Sakarya Derneği Şube Başkanı Ceyhun Yaz, Büyükşehir Özürlüler Dayanışma Merkezi Hafızullah El Kadiri katıldı.


 Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Özürlüler Meclis Başkanı Emine Cebeci, engellilere destek olunması gerektiğini belirterek, “Hendek Belediye Başkanımızın sadece Hendek’te değil yakın il ve ilçelerdeki engellilere de yakın ilgi gösterdiğini takip ediyoruz. Kendisine teşekkür ediyoruz” dedi.
 Cebeci, Başkan İnci’ye teşekkür plaketi sundu. Ayrıca Cebeci, Hendek Tüm Engelliler Koordinasyon Merkezi Başkanı Emin Demir ve Yardımcısı Reyhan Pehlivan’a da üstün çalışmalarından dolayı teşekkür belgesi verdi.
 Hendek Belediye Başkanı Ali İnci de, engellilerin her zaman yanlarında olduklarını ifade ederek, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da düzenlediğimiz piknikle engelliler haftasını hep birlikte kutluyoruz. Sizleri mutlu görmek bizleri de mutlu ediyor. Düzenlediğimiz etkinliklerle engellilerin evlerinden çıkarak topluma kazandırılmalarını sağlıyoruz. Engelsiz bir şehir sloganıyla yola çıktık. Engelli insanlarımızın engelsiz bir şehirde yürümelerini sağlamayı hedefledik. Bunu da başardığımıza inanıyoruz. Geçtiğimiz yıl yılın annesini sizin talebiniz üzerine seçmiştik. Bu yıl yine sizin önerdiğiniz isimlerden Hendek’te yılın annesini seçeceğiz. Ayrıca her zaman sizlerin yanında olan belediye çalışanımız Abdullah Pehlivan’a da ayrıca teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
 Piknikte bulunan AK Parti Hendek İlçe Başkanı Şenay Sakal da, engellilerin gününü kutlayarak, “Her gününüz böyle güzel ve mutlu olsun. Biz bir bütünüz. Güzellikleri beraber yaşadığımız gibi engelleri de beraber aşacağız.” diye konuştu.
 Program sonunda engelliler gönüllerince eğlenerek, güzel bir gün geçirdi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.