[24 Kasım] Denizli Belediyesi Yardim İçin Telefon Eden Engelliye Sahip Çikti

Kategori : Genel |

DENİZLİ (CİHAN) – Denizli Belediyesi, telefonla ulaşarak tekerlekli sandalye talebinde bulunan engelli Mehmet Çakır’a (43) önce tekerlekli sandalyesini verdi, ardından daha iyi ve sağlıklı bir ortamda yaşaması için çalışma başlattı.
 Günbattı Mahallesi’nde oturan ve doğuştan her iki ayağından engelli olan Çakır, Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne telefon edip tekerlekli sandalye istedi. Müdürlük, yaptığı araştırmada Çakır’ın gerçek ihtiyaç sahibi olduğunu belirledi ve tekerlekli sandalyeyi verdi.

 
 Denizli Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Oğuz, tekerlekli sandalyeyi teslim etmek ve başka ihtiyaçları varsa yerinde tespit etmek üzere Çakır’ın yaşadığı yere gitti. Oğuz, Günbattı Camii’nin tuvaletini temizleyerek geçimini sağlayan Çakır’a, tekerlekli sandalyesini teslim etti. Çakır tekerlekli sandalyeye kavuşmanın sevinciyle Oğuz’a sarıldı. Başkan Yardımcısı Oğuz, Belediye Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ve Sevgi Eli’nin, zor durumda olduğunu ifade eden Çakır’a yardım elini uzattığını söyledi. Çakır ise bir telefonla ulaştığı Sosyal İşler Müdürlüğü’nün kısa sürede kendisine tekerlekli sandalye aldığını belirterek, teşekkürlerini ifade etti.
 Bu arada müdürlük görevlileri tekerlekli sandalyenin kullanımını gösterdi. Oğuz da evi gezerek Çakır’ın daha sağlıklı bir ortamda yaşaması için Sosyal Yardım İşleri Müdürü Hayrettin Duran’a çalışma başlatılmasını istediğini söyledi.

  

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.