[24 Kasım] Osmaniyeli 8 Engelli Genç İspanya’dan Döndü

Kategori : Genel |

OSMANİYE (CİHAN) – Osmaniye’de Avrupa Birliği(AB) Eğitim ve Gençlik Programları Leonardo da Vinci Hareketlilik projeleri kapsamında İspanya’ya 3 eğitmen ile giden 3’ü bayan 8 engelli genç yurda dönüş yaptı.
 80. Yıl Rehabilitasyon Merkezi öğrencileri “Bedensel Engelli Gençlere Bilgisayarlı Grafikerlik Eğitim Projesi kapsamında Merkez Müdürü Serap Sezgin ve İngilizce öğretmenleri Ayça Belli ve Mehmet Keskin gözetiminde İspanya’nın Sevilla şehrinde eğitimlerini tamamladı.

 Gezileri ile ilgili bilgi veren 80. Yıl Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Serap Sezgin, gezinin engelli gençler açısında oldukça verimli geçtiğini söyledi. AB projelerinden faydalanmak amacıyla çalışmalarının devam ettiğini aktaran Sezgin İspanya’da alınan eğitim süresinde grafik dizaynı eğitimi veren okullar, matbaalar, reklâm ajansları ile engellilere yönelik çalışmalar yapan kuruluşlar ve konu ile ilgili işyerlerine ziyaretler düzenlediklerini kaydetti.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.