[25 Aralık] Engelliler, Yerli Mali Haftasini Kutladi

Kategori : Genel |

OSMANİYE (CİHAN) – Osmaniye’de engelli vatandaşlar, Yerli Malı Haftası’nı coşkuyla kutladı. “Yerli malı yurdun malı herkes bunu kullanmalı” diyen engelliler, 80. yıl Rehabilitasyon Merkezi’nde bir araya geldi.
 Arkadaşları ile birlikte Yerli Malı Haftası dolayısıyla buluşan ve stres atan engelliler, 2007 yılının tüm engelliler ve Türkiye için hayırlı geçmesini diledi. Bedensel Engelliler Derneği üyesi Muttalip Altun, Yerli Malı Haftası dolayısıyla tüm engelli kişiler olarak bir araya geldiklerini belirterek, “Herkes bu topraklarda üretilenleri kullanmaya özen göstermeli.

Bugün ülkemiz yabancı firmaların ve ürünlerin istilası altında. Bunlara bir dur demeli ve ülkemizden çıkan yerli malı olan ürünleri kullanmaya hep birlikte özen göstermeliyiz. Bu sayede paramız bizde kalır ve harcanan para burada istihdama dönüşür.” dedi.
 80. Yıl Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Serap Sezgin ise, amaçlarının engelliler arasındaki kaynaşmayı sağlamak olduğunu bildirdi. Merkez olarak engellilerin becerilerin artırılmasını sağlamak için değişik kurslar açtıklarını ve buralarda eğitim verdiklerini belirten Sezgin, bu sayede engellilerin topluma kazandırılması ve iş bulma imkânlarını artırıldığını aktardı. 2007 yılı içerisinde de engellilere yönelik değişik iş beceri ve  mesleki eğitim kursları açacaklarını ifade eden Sezgin, buraya gelen engellilerin işe yaradıklarını gördüklerini ve bu yüzden mutlu bir şekilde ayrıldıklarını kaydetti.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.