[25 Eylül] Şanliurfa Belediyesi Engelli Vatandaşa Tekerlekli Sandalye Hediye Etti

Kategori : Genel |

ŞANLIURFA (CİHAN) – Şanlıurfa Belediyesi ile Engelli Koordinasyon Birimi, 18 yaşında geçirdiği rahatsızlıktan dolayı bedensel engelli olan ve 20 yıldır yürüyemeyen 38 yaşındaki Cuma Tarkan’a tekerlekli sandalye hediye etti.
 Onikiler Mahallesi’nde ikamet eden Mehmet-Zehra Tarkan çiftinin oğlu olan 38 yaşındaki Cuma Tarkan, 18 yaşında geçirdiği kemik erimesi rahatsızlığından dolayı zamanla yürüme yeteneğini kaybetti.
 Kendi evinin avlusunda yerlerde sürünerek hayatını sürdüren Tarkan’ın yardım talebine Şanlıurfa Belediyesi cevap verdi.
 Belediye Başkanı Başkan Ahmet Fakıbaba, Engelli Koordinasyon Birimi aracılığıyla Cuma Tarkan’a 1 adet tekerlekli sandalye hediye etti.

 
 Tarkan’a tekerlekli sandalyesini Başkan Fakıbaba adına Belediye Meclis Üyesi, Engelli Koordinasyon Birimi Sorumlusu kendisi de engelli olan Hülya Kafaf verdi.
 Belediye Başkanı Ahmet Fakıbaba’ya yardımından dolayı teşekkür ettiğini belirten Tarkan, “Belediye Başkanımız Fakıbaba’dan Allah razı olsun. 20 yıldır kemik erimesi rahatsızlığından dolayı yere mahkum bir şekilde yaşıyorum. Babamın vefat etmesi üzerine bize bakan hiç kimse kalmadı. Sadece devletten yeni almaya başladığım sakatlık maaşı ile geçinmeye çalışıyorum. Ancak yeterli gelmiyor. Yardım feryadımıza Şanlıurfa Belediyesi yetişti. Bizi Gıda Bankası üyesi yaptılar. Ardından bana bir tekerlekli sandalye hediye etti. Çok mutluyum, kendisine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.