[25 Haziran] Osmaniye’de 53 Engelli Sertifikalarini Aldi

Kategori : Genel |

OSMANİYE (CİHAN) – Osmaniye’de engelliler adına açılan kurslarda başarılı olanlar sertifikalarını aldı. Kursa katılan engellilerin daha rahat iş bulma imkanına kavuşacağı bildirildi. 80. Yıl Engelliler Rehabilitasyon Merkezi’nde 7 kursta 53 öğrenci sertifika almaya hak kazandı. Merkezde eğitim gören kursiyerlere sertifikaları Vali Zübeyir Kemelek tarafından verildi.  Sertifika töreninde konuşan Vali Zübeyir Kemelek engelliler merkezlerinin açtığı kurslarla engelli vatandaşların gelecekleri için önemli adımlar attığını söyledi. Değişik alanlarda açılan kurslarda eğitim gören kursiyerlerin iş bulma olanaklarının arttığına dikkat çeken Vali Kemelek, “Bu kursların bir kısmı Sosyal Riski Azaltma Projesi (SRAP)kapsamında, bir kısmı İş-Kur destekli olarak, bir kısmı da Halk eğitim Müdürlüğü ile yapılıyor. Önemli olan kursiyerlerimizin bu sertifikalarla birlikte, sosyal hayat içerisinde kendilerine bir yer edinmeleri ve iş hayatında değerlendirilmeleri. Kurslarımız da zaten bu doğrultuda açıldı.” dedi.

 SRAP kapsamında açılan el sanatları eğitimine katılan 4, görme engellilere yönelik bilgisayar eğitimine katılan 9, grafikerlik eğitimine katılan 10, masörlük eğitimine katılan 4, hazır giyim eğitimine katılan 3, triko eğitimine katılan 6, özürlü bakım eğitimine kursuna katılan 17 kursiyere sertifikaları Vali Zübeyir Kemelek, Vali Yardımcısı Türker Öksüz, Sosyal Hizmetler İl Müdürü İlyas Özdemir, Türkiye İş-Kur İl Müdürü Nurettin Erten tarafından verildi.
 Sertifika töreni sonunda, 80. Yıl Engelliler Rehabilitasyon Merkezi’ne katkılarından dolayı Mimar Haydar Aktürk’e Vali Kemelek tarafından plaket verildi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.