[25 Temmuz] Malatya Sakatlar Derneği’nin Avrupa Birliği Onayli Her Ev Bir Atölye Projesi’nin İlk Ürünleri Sergilendi

Kategori : Genel |

MALATYA (CİHAN) – Malatya Sakatlar Derneği’nin Avrupa Birliği onaylı Her Ev Bir Atölye Projesi’nin ilk ürünleri sergilendi.
Malatya Valiliği’nin girişimleri ile Malatya Sakatlar Derneği üyelerinin evlerinde kendi imkanları ve dernek desteği  ile yaptıkları el sanatları takı çalışmaları ve süs eşyaları çalışmaları Hürriyet Parkı’nda sergilendi.
 Malatya Valisi Halil İbrahim Daşöz ve eşi Nilgün Daşöz, Belediye Başkanı Cemal Akın ve 2. Ordu Kurmay Yar Başkanı Lami Yılmaz’ın katılımı ile açılışı gerçekleştirilen sergide, açılan mesleki eğıitim kurslarında belge almaya hak kazanan üyelere protokol tarafından belgeleri verildi.
Burada bir konuşma yapan Dernek Başkanı Ali Haydar Koyun, “1 yıl önce Valimizin desteği ile başlattığımız AB proje komisyonu onaylı “her ev bir atölye” projemizin 8 aylık çalışması sona erdi. Engelli arkadaşlarımızın çalışmaları sonucunda yaptıkları ürünleri bugün burada sergiliyoruz.” dedi.


 Dernek üyesi arkadaşlarının proje kapsamında yaptıkları işi meslek edinmek istediklerini dile getiren Koyun, “Çoğu arkadaşımız bu çalışmalırını yaparken ilerde meslek edinme düşüncesinde bulunduklarını belirtirken bazı arkadaşlarımızda bu işi hobi olarak yapacak.” diye konuştu.
 Belediye Başkanı Cemal Akın, engelli vatandaşların sosyal hayata kazandırılması konusunda yapılan çalışmaların sevindirici olduğunu kaydetti.
 Malatya’yı engelliler açısından yaşanır bir şehir yapma çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Akın, “Henüz tam anlamıyla çalışmalarımız bitmiş değil ancak başladığımız aynı hızla devam ediyor.” şeklinde konuştu.
 Vali Halil İbrahim Daşöz ise engel diye bir şey olmadığını kaydederek, “Sadece farklılıklar söz konusu zaten bütün insanlar birbirinden farklı arkadaşlarımızın ortaya koyduğu eserlerde engel tanımadıklarının bir göstergesidir.” dedi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.