[25 Şubat] Dünya Bankasi Umutlari Oldu

Kategori : Genel |

Samsun’da, bedensel engelli iki arkadaşın, Sosyal Riski Azaltma Projesi (SRAP) kapsamında hazırladıkları projeye Dünya Bankası’ndan 10 bin dolar kredi sağlanınca, kurdukları iş yeri gelecekleri için umut oldu.
   Edinilen bilgiye göre, Türkiye Sakatlar Derneği Samsun Şubesi üyesi Hüseyin Aydın (36) ve Ertuğrul Keskin (30), Dünya Bankasının desteklediği SRAP’tan yararlanmak için ‘Umut’ adlı bir proje hazırladılar.
   Samsun Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı aracılığıyla sundukları projeleri kabul edilen ve kişi başına 5 bin dolar olmak üzere Dünya Bankası’ndan 10 bin dolar kredi alan Aydın ve Keskin, cep telefonu, GSM hattı, kontör satışının yanı sıra telefon tamiri de yaptıkları bir iş yeri açtılar.
   AA muhabirine, kurdukları yeni dünya ile hayata dört elle sarıldıklarını anlatan Aydın ve Keskin, ”Yeter ki isteyin, hayata bağlanmak için bir bahane bulunur” diyerek kendileri için umut olan iş yerlerine de Umut adını verdiklerini söylediler.
   Küçük yaşta geçirdikleri çocuk felci nedeniyle belden aşağıları tutmadığı için tekerlekli sandalyeye bağlı yaşamlarını sürdüren ve şimdiye kadar Samsun sokaklarında milli piyango bileti satışı yaparak geçimlerini sağladıklarını belirten Aydın ve Keskin, engelli oldukları için insanların kendilerine her zaman ön yargı ile yaklaştığını ifade ettiler.
   Kendilerine acınarak bakılmaması, normal insanlar gibi kurdukları iş yerini işletebileceklerini göstermek için ‘umut’ projesini hazırladıklarını kaydeden Aydın ve Keskin, engellilerin de normal insanlar gibi her işi başarabileceğini gösterdiklerini ifade ettiler.
   Aldıkları krediyi 4 yıl içinde geri ödeyeceklerini belirten Aydın ve Keskin, bu yıl sonunda ödemelerin başlayacağını söylediler.
   Engelli insanların asla umutlarını kaybetmemelerini isteyen Aydın ve Keskin, her zaman için bir çıkış yolunun mutlaka olduğunu vurguladılar.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.