[26 Aralık] Erzincan Belediyesi, Engelli Vatandaşlara Simit Araci Dağitacak

Kategori : Genel |

ERZİNCAN (CİHAN) – Erzincan Belediyesi, engelli vatandaşlara yönelik hazırladığı simit satış araçlarının dağıtımını kura ile yapacak.
 Erzincan Belediyesi geçmiş aylar içerisinde, Elbise Dönüşüm sistemi ve Sepette Ekmek Projesi ile ilklere imza atarken, şimdi de yeni bir sosyal hizmet projesi dahilinde, maddi durumu iyi olmayan özürlü vatandaşlara, gelir kapısı açmayı hedefliyor. Belediye tarafından yaptırılan simitçi araçları, Erzincan şehir merkezinde ikamet eden engellilere kura ile dağıtılacak.  Belediye imkanlarıyla yaptırılan ve nostaljik bir görünüme sahip olan ve ilk etapta 15 simit arabasının belirlenen şartlara uygun özürlü vatandaşlara verileceğini belirten Erzincan Belediye Başkan Yardımcısı Ünal Tuygun, “Simit arabası almak isteyen özürlü vatandaşların yüzde 40 oranında özürlü ve ihtiyaçlı olması gerekmektedir.

İsteyenlerin ihtiyaçlılık durumlarını belgelemeleri gerekmektedir. Projenin suistimal edilmemesi için ağır bir şartname hazırlanmaktadır.” dedi.
 Belediyenin vereceği simit arabalarından almak isteyen özürlü vatandaşlardan gerekli şartları yerine getirmesini isteyen Tuygun, “Yeşil Kart hariç hiçbir sosyal güvenlik kuruluşuna kayıtlı olmaması, sakatlık ve yaşlılık maaşı dışında başka hiçbir gelirinin olmaması, kendisi, eşi ya da 18 yaşından küçük çocukları üzerine kayıtlı binek ya da ticari türde araç ve oturduğu evin dışında tapulu evi olmaması, bankalarda hesabı bulunmaması, sabıkası ve bu işi yapmaya engel hali olmaması ve en az 5 yıldan bu yana Erzincan Belediyesi sınırlarında yaşıyor olması şartlarını arıyoruz. Bu şartları yerine getiren özürlü vatandaşların sayısı 15’ten fazla olursa kura çekeceğiz.” diye konuştu.
 Simit arabalarının belediye tarafından belirlenecek noktalara konulacağını ve sabit kalacağını belirten Tuygun, simitlerin ihaleyle alınacağını ve ihaleyi alan firmanın dağıtımı kendisinin yapacağını, arabalardan almak isteyenlerin Erzincan Belediyesi Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne müracaat etmesi gerektiğini açıkladı.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.