[26 Haziran] Vali Güler : Kamu Kurumlarinda Çalişan Kronik Hasta, Özürlü Ve Hamileler 2 Gün İzinli Sayilacak

Kategori : Genel |

İSTANBUL (CİHAN) – İstanbul Valisi Muammer Güler, 26 Haziran Salı ve 27 Haziran Çarşamba günü aşırı sıcaklar nedeniyle kamu kurumlarında çalışan engelli, kronik hastalıklı ve hamilelerin 2 gün boyunca idari izinli sayılacağını açıkladı.
 Güler, “Hava sıcaklığının 26 Haziran Salı günün 37 dereceye olak, 27 Haziran Çarşamba günü ise 39 dereceye ulaşması bekleniyor. Aşırı nem nedeniyle bu sıcaklık daha yüksek hissedilebilir. Ön değerlendirmeye göre 26 Haziran Salı ve 27 Haziran Çarşamba günü kamu kurum ve kuruluşlarında sağlık problemi olanlar 2 gün idari izinli sayılmalarına karar verildi.” dedi.
 Sıcaklarla ilgili tatil uygulaması kararının valilere bırakılmasının ardından basın açıklaması düzenleyen İstanbul Valisi Muammer Güler, hava sıcaklığının 39 dereceye çıkacağı tahmin edilen önümüzdeki salı ve çarşamba günlerinde kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile, engelli ve kronik hastalıklı vatandaşların iki gün süreyle idari izinli sayılacağını açıkladı.

 Vali Güler, aşırı sıcaklar nedeniyle şu ana kadar toplam 81 vatandaşın sağlık kuruluşlarına başvurduğunu söyledi. Sıcak çarpmasına karşı valilik ve sağlık birimleri tarafından personel takviyesi yapıldığını belirten Güler, “Vatandaşları bilgilendirmek amacıyla İl Sağlık Müdürlüğü ve sağlık bakanlığı tarafından hazırlanan dökümanlar dağıtılacak. Ayrıca özellikle risk grubunda olan vatandaşların sağlık kuruluşlarında tedavisi yapılacak. Bu konuda personel ve ilaç takviyesi yapılacaktır.” diye konuştu.
 Vali Güler, elektrik ve su kesintileri konusunda da yetkili mercilerin uyarılarak özellikle bu dönemde kesintiye gidilmemesinin istendiğini kaydetti.
 Aşırı sıcak nedeniyle kamu kurumlarında açık alanda çalışanlarla ilgili düzenlemenin kurumların ilgili birimleri tarafından yapılacağın belirten Güler, “Özelde çalışanlar için de benzeri tedbirler alınmasını istiyoruz. Gelişen şartlara göre yeni tedbirlerde gündeme gelecektir.” şeklinde konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.