[26 Nisan] Bedensel Engelli Aticiliklar Anitkabir’de

Kategori : Genel |

Bedensel Engelliler Atıcılık Milli Takımı, Anıtkabir’i ziyaret etti.
   Temmuz ayında Almanya’da yapılacak Avrupa Şampiyonası ile 2008’de Çin’in başkenti Pekin’de organize edilecek Paralimpik (Engelliler Olimpiyatı) Oyunları baraj müsabakaları için kampa giren Bedensel Engelliler Atıcılık Milli Takımı, Atatürk’ün ebedi istirahatgahına yaptıkları ziyaretin ardından hazırlıklarına start verdi.
   Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, 12 sporcu ile Ulu Önder’in mozolesine çelenk koyarak saygı duruşunda bulundu. Daha sonra Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Şerefhan, deftere şunları yazdı:
   ”Ulu Önder Atatürk, ülkemizde yaşayan 8,5 milyon engelli vatandaşımızın spor yolu ile rehabilitasyonu ve toplumla kaynaşmalarını hedefleyen federasyonumuz, 12 spor branşıyla faaliyet göstermektedir. Sporcularımız, doğuştan veya sonradan engelli olan vatandaşlarımızdan oluşmaktadır. Bu sporcularımız arasında yurt savunmasında gözünü kırpmadan, gösterdiğiniz yolda gazi olan gençlerimiz de yer almaktadır. Bu gazilerimiz de şu an huzurunuzda bulunmaktalar. Tüm sporcularımız, bayrağımızı dünyanın dört bir yanında aldıkları başarılarla onurla dalgalandırmaktadırlar. Bizlere çizdiğiniz ilkelerden taviz vermeden bayrağımızı dalgalandırmaya devam edeceğiz.”
  
   -HEDEFLER-
  
   Ziyaretin ardından milli takımın hedeflerine ilişkin bilgiler veren Şerefhan, tabanca dalında 7 erkek ve 3 bayan, tüfek dalında ise 2 erkek sporcudan oluşan Atıcılık Milli Takımı’ndaki gazi sporcular başta olmak üzere bu ziyaretle büyük moral bulduklarını belirterek, ”Atamızın huzuruna çıkarak start verdiğimiz hazırlık dönemi sonunda katılacağımız baraj müsabakaları ve Avrupa Şampiyonası’nda başarılı olacağımızdan kuşku duymuyoruz. Büyük önderimizi ziyaret ederek kazandığımız moralimizi, başarılı sonuçlar almada en önemli güç olarak kabul edeceğiz” dedi.
   Teknik Direktör Emekli Albay Nevzat Yamaç ve 3 antrenör nezaretinde 12 sporcuyla başladıkları hazırlık döneminin sonunda asıl hedeflerinin 2008 Pekin Paralimpik (Engelliler Olimpiyatı) Oyunları olduğunu ifade eden Demirhan Şerefhan, ”En büyük hedefimiz olan Pekin’e 8 sporcuyla gitmek istiyoruz. Bunun için ilk olarak Fransa ve Almanya’da katılacağımız iki baraj müsabakasında kotaları doldurmak amacındayız. Bunun ardından Temmuz ayındaki Avrupa Şampiyonası’ndan da başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyoruz” şeklinde konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.