[26 Nisan] Engelli Sporcular Belediye Başkani Türel’i Ziyaret Etti

Kategori : Genel |

Akdeniz Üniversitesi tarafından düzenlenen Uluslararası Zihinsel Engelliler Gençlik Şenliği’ne katılan 5 ülkeden 20 sporcu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i ziyaret etti.
   Ziyarette konuşan Şenlik Koordinatörü Doç. Dr. Dilara Özen, İsveç, İtalya, Yunanistan, Slovenya ve İrlanda’dan gelen engelli sporcuların şenlikler kapsamında yarın gerçekleştirilecek Antalya Özel Spor Oyunları’na katılacağını bildirdi.
   Özen, ”Böylece, engelli gençler birbirleriyle ve Türk gençleriyle spor aracılığıyla tanışarak ortak etkinliklerde bulunma ve kaynaşma imkanı bulacaklar” dedi.
   Doç. Dr. Özen, bu proje ile aynı özelliklere sahip gençlik grupları ile çalışan kuruluşlar arasında işbirliğini geliştirmek, bilgi alış verişi sağlamak, yeni metotların geliştirilmesine katkıda bulunmanın mümkün olabileceğini kaydetti. Bu projenin gerçekleştirilmesinde belediye olarak büyük destek gördüklerini belirten Özen, Türel’e teşekkür etti.
   Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Menderes Türel de şunları söyledi:
   ”Sizlere destek olmaz görevimiz. Özel Oyunlar, Doç. Dr. Dilara Özen’in başarıyla ortaya koyduğu, çok güzel bir proje. Bu projenin gelişmesinde bize ne görev düşüyorsa elimizden geleni yapmaya her zaman hazırız.”
   Daha sonra ziyarete gelen gruplar, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e çeşitli hediyeler ve şenlik tişörtü hediye ettiler. Türel de konuklara çanta, reçel ve Antalya tanıtım seti armağan etti.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.