[26 Şubat] Zihinsel Engelli Kayakçilar Madalya Sevinci Yaşadi

Kategori : Genel |

KAYSERİ (CİHAN) – Kayseri Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi’nde yapılan Türkiye Zihinsel Engelliler Kayak Şampiyonası’na katılan, 50’ye yakın zihinsel engelli çocuktan dereceye girenlere madalyaları verildi. Türkiye’nin değişik bölgelerinden yarışmaya katılan ve aralarında Zihinsel Engelliler Olimpiyatları’nda dereceye girmiş olan kayakçılara düzenlenen törenle madalyaları takdim edildi.
 Düzenlenen şampiyonayla ilgili bilgi veren Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Hisarcık Belediye Başkanı Ali Veral, “Bu çocuklarımız Kayseri’ye geldiklerinden beri hep yanlarında olduk ve bütün imkanlarımızı seferber ettik ve etmeye de devam ettireceğiz. Kayak Sporunun gelişmesi için bu tür etkinliklerin çoğaltılması gereklidir ve bütün hemşerilerimizi bu tür etkinliklere katılmaya davet ediyorum.” diye konuştu.
 Zihinsel Engelliler Milli Takım Antrenörü Ahmet Yalçın da yaptığı açıklamada,

“Çocuklarımız birçok alanda ne kadar başarılı olduklarını göstermektedirler. İmkan ve eğitim verildiği zaman çok çabuk öğrenmektedirler. Kayak sporu birçok kişinin yapmaya çekindiği ve zorlandığı bir spor ama bizim bu çocuklarımız bunu da başarılı bir şekilde üstesinden gelerek yapmaktalar ve yakında Çin’de yapılacak olan Zihinsel engelliler olimpiyatlarında Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceklerdir.” diye konuştu.
 Daha sonra dereceye giren zihinsel engelli kayak sporcularına madalyaları verildi.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.