[27 Aralık] Zihinsel Engelli Kadini Ariyorlar

Kategori : Genel |

Van Sivil Savunma Arama Kurtarma Birliği’ne bağlı 16 kişilik ekip, 5 gün önce kaybolduğu bildirilen zihinsel engelli kadını metrelerce karın arasında arıyor.
  AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Van’ın Beyüzümü Mahallesi’nde, 5 gün önce evden ayrılan ve zihinsel engelli olduğu bildirilen Murşide Kuzey (65), yakınlarının aramalarına rağmen bulunamadı.
  Mahallede bir kaç kişinin kadının dağlık alana doğru gittiğini söylemesi üzerine Kuzey’in yakınları Valilik Kriz Merkezi’ne dilekçeyle müracaat etti.
  Yakınlarının isteği üzerine dağlık alanda 4 gündür arama çalışması yürüttüklerini belirten Sivil Savunma Arama ve Kurtarma Birliği Ekip Başkanı Ahmet Orhan, ”Zihinsel engelli olduğu bildirilen Murşide Kuzey’i 4 gündür arıyoruz. Arama çalışmalarımız devam ediyor” dedi.
  Dağlık alanda metrelerce karın içinde arama çalışmalarına devam ettiklerini bildiren Orhan, ”16 personel, bir arama köpeği ve bir kar motoruyla çalışmalarımız sürüyor. Birkaç defa sadece ayak izlerine ulaşabildik. Samanlıkta iğne aramak gibi bir şey. Ekiplerimizin birçoğu kuş gribi çalışmalarına katıldığı için buraya fazladan personel yönlendiremiyoruz. Çalışmalarımıza tüm araziyi aradıktan sonra son vereceğiz” diye konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.