[27 Kasım] Engelliler İçin Barinma Evi

Kategori : Genel |

ANKARA (CİHAN) – Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, okul servislerinin yarıyıl tatili süresince taşıma ücreti talep edemeyeceğini açıkladı. Meclis ayrıca, engelliler için Barınma Evi açılmasını ve Göksu Parkı’na otobüs seferleri düzenlenmesini kararlaştırdı.
 Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nin toplantısında,  okulların kapalı olduğu yarıyıl tatilinde velilerden ücret talep edildiği yönündeki duyumlar üzerine, Belediye Meclisi’nin Tüketiciyi Koruma Komisyonu’nda konunun ele alındığı belirtildi. Komisyon raporunda, bir hizmet verilmeden karşılığının alınmasının haksızlık olacağı belirtilerek, ” Okulların kapalı olduğu yarıyıl tatilinde bu ücretin velilerden haksız yere alındığı tespit edildiğinden, konuyla ilgili olarak, Belediyemiz Zabıta Daire Başkanlığı ve UKOME Genel Kurulu’nun görevlendirilmesi, komisyonumuzca uygun görülmüştür” denildi. Yapılan görüşmelerin ardından komisyon raporu oy birliği ile kabul edildi. Buna göre, okul servisleri yarı yıl tatilinde öğrencilerden taşıma ücreti talep edilemeyecek.

 

Engelliler Komisyonu’nda görüşülerek benimsenen ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oylanarak karara bağlanan bir diğer rapor da engelliler için bir Barınma Evi açılması oldu. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Şefkat evleri  benzeri bir yapıda oluşacak ve engellilerin kalabileceği evlerin  açılması için Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın görevlendirilmesi karara bağlandı.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.