[27 Mayıs] Balikesirli Görme Engelliler, Futbolda Türkiye Şampiyonu Oldu

Kategori : Genel |

BALIKESİR  (CİHAN) – Türkiye Futbol Federasyonu ve Görme Engelliler Federasyonu’nun engelli futbolunu geliştirmek için “Türkiye Futbol Oynuyor” sloganıyla Balıkesir’de düzenlediği B-1 (Hiç Görmeyenler) Futbol Turnuvası’nda Balıkesirli görme engelliler şampiyon oldu.
 23 Mayıs’ta 17 takımın “En güzel gol, görülmeden atılan goldür” sloganıyla mücadele ettiği turnuvada finalde Balıkesir Görme Engelliler ile Ankara Altı Nokta karşılaştı. Maracana Halı Saha’da oynanan maçın normal süresi ve uzatma dakikaları 0-0 sonuçlandı, ardından penaltı atışlarına geçildi. Balıkesir Görme Engelliler, penaltılarda Serdar ve kaptan Hüseyin’in golleriyle rakibine 2-1 üstünlük sağlayarak şampiyonluğu elde etti

.
 Turnuvada İSGÖR üçüncü, Çankaya Belediyesi dördüncü oldu. Turnuvada en centilmen takım ise Çankaya Belediyespor seçildi. Şampiyonluk kupasını Balıkesir İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Çalışkan’dan alan Balıkesir Görme Engelliler, maçtan sonra büyük sevinç yaşadı. Kaptan Hüseyin, “Turnuvaya çok iyi hazırlanmıştık. Finaldeki rakibimizi daha önce de 2-0 yenmiştik. Bu şampiyonluğu hakettiğimize inanıyorum. Bize bu imkanı sağlayan Futbol Federasyonu’na teşekkür ediyoruz.” dedi.  
 Görme Engelliler Milli Takımı antrenörü Yücel Sarp ise, “Dört günlük turnuvada 82 maç oynandı. Sporcularımız çok yoruldu. Görmeyen futbolcuların katıldığı bir lig olursa hem sporcularımız maçlara daha iyi hazırlanabilir hem bu kadar yorulmaz.” şeklinde konuştu.
 Sarp, bu turnuvada eylül ayında Yunanistan’da yapılacak Görme Engelliler Futbol Turnuvası’na katılacak 25 sporcunun da belirlendiğini ve daha sonra açıklanacağını bildirdi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.