[27 Ocak] Engellilere Kaban Ve Kirtasiye Yardimi

Kategori : Genel |

Ankara Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle sağlanan kaban ve kırtasiye malzemeleri, Tüm Engelliler ve Aileleri Yardımlaşma Derneğince düzenlenen etkinlikte, dernek üyelerine dağıtıldı.
   Derneğin Etimesgut’taki genel merkezinde düzenlenen etkinlikte, 510 engelliye, kaban ve kırtasiye malzemesinin yanı sıra bot ve özürlüler için hazırlanan bir de yardım paketi verildi.
   TEDAY Genel Başkanı İlimdar Boztaş, yaptığı konuşmada, 2002 yılından beri hizmet ettiklerini belirterek, temel hedeflerinin engellilerin kendi ayakları üzerinde durabilmelerini sağlamak olduğunu söyledi. Boztaş, bunu da tek başlarına yapamayacaklarını, bu yüzden birlik ve beraberlik içinde bulunmalarının önemli olduğuna işaret etti.
   TEDAY’ın en aktif derneklerden biri olduğunu anlatan Boztaş, engelliler için özel rehabilitasyon merkezleri bulunduğunu, bu merkezlerden iyi eğitim ve kalite beklediklerini kaydetti.
   Etkinliğe, AK Parti Etimesgut İlçe Başkanı Nuri Soylu, Ankara Büyükşehir Belediyesi İl Meclis Üyesi Engelliler Komisyonu Başkanı Ali Ferhan, mahalli yöneticiler ile engelliler ve aileleri katıldı.
   Görme engelli mahalli sanatçı Süreyya Açıkgöz’ün de türkü söylediği etkinlikte, konuşmaların da ardından hazırlanan yardım paketleri dağıtıldı.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.