[27 Şubat] Engelli Vatandaş, Ak Parti İl Binasinin Engellilerin Kullanabileceği Şekilde Düzenlemesini İstedi

Kategori : Genel |

DİYARBAKIR (CİHAN) – Diyarbakır’da engelli bir vatandaş, engellilerin hakları ile ilgili panel düzenleyecek AK Parti’den “İl teşkilatınızı engellilerin rahatlıkla kullanabileceği şekilde düzenleyin” isteğinde bulundu.
 AK Parti Diyarbakır İl Teşkilatı 28 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında ‘Engelsiz Yarınlar İçin El Ele Gönül Gönüle Haklarımızı Öğrenmeye’ paneli düzenleyecek.
 AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Kurt, bir basın toplantısıyla panelin programını açıkladı. Toplantıda AK Parti hükümetinin 1 Temmuz 2005 tarihinde çıkardığı Engelliler Kanunu’ ile adeta sessiz bir devrim gerçekleştirdiğini belirten Başkan Kurt, kanunun hayatın her alanında engelli vatandaşların önündeki engelleri kaldırmak için çıkarıldığını söyledi.
 AK Parti’nin 8.5 engelliyi örgütlü güce kavuşturacak çalışmalar yaptığını dile getiren Kurt, örgütlü olunmadan hakların kazanılmadığına dikkat çekti.


 Diyarbakır’da yapılcak panelle, Engelli Kanunu ve düzenlemelerin ne olduğu ve uygulananı nasıl gerçekleştiği konusunda engelli vatandaşların ve toplumun bilinçlendirileceğini ifade eden AK Partili Kurt, herkesi ahlaki engelleri kaldırarak engelli vatandaşların haklarına duyarlı olmaya çağırdı.
 AK Parti Konferans Salonu’nda yapılan toplantı sonrası dışarı çıkmak isteyen engelli Pervin Ayli, tekerlekli sandalyesine engel olan eşikle karşılaşınca İl Başkanı Kurt’a dönerek, “Engellilerin haklarını öğrenelim. Partide rahat rahat dolaşmak bizimde hakkımız. Onun için İl binasını engellilerin rahatça kullanabileceği şekilde düzenleyin” dedi.
 İl Başkanı Kurt da en yakın zamanda il binasını engelli vatandaşların rahatlıkla kullanabileceği şekilde dizayn etme sözü verdi.
 AK Parti Diyarbakır İl Teşkilatı tarafından düzenlenen ‘Engelsiz Yarınlar İçin El Ele Gönül Gönüle Haklarımızı Öğrenmeye’ paneli Özel Nil İlköğretim Okulu Konferans Salonu’nda yapılacak.
 Panelin açılışını Tarım Bakanı Mehdi Eker yapacak. Panelde kendisi de engelli olan AK Parti İstanbul Milletvekili Lokman Ayva, Başbakanlık Özürlüler İdaresi Baş Danışmanı Doç. Dr. Ali Sayyar ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Komisyonu Başkanı Cemal Merdan konuşmacı olarak katılacak.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.