[27 Şubat] Engelli Çocuklara Süpriz Doğum Günü Kutlamasi

Kategori : Genel |

İSTANBUL (CİHAN) – İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Özürlüler Müdürlüğü (İSÖM) Ümraniye Birimi sosyal rehabilitasyon çalışmaları kapsamında, Şubat ayında doğan bütün çocuklar için bir doğum günü partisi düzenledi.
 İSÖM’ün Şubat ayında doğan 0-13 yaş grubu 20 çocuk için düzenlediği doğum günü kutlaması engelli çocuklar arasında sevinçle karşılandı. Balonlarla süslü bir salonda eğitmenlerinin getirdiği pastayı gören çocuklar sevinç çığlıkları attılar. Aileleriyle birlikte toplam 60 kişinin katıldığı doğum gününde çocuklar hem pasta yediler hem de palyaço gösterisiyle doyasıya eğlendiler.

 Arkadaşlarıyla çok eğlendiklerini belirten Caner Sever (12) “Hem pasta yedik, hem de palyaço ile oynadık. Arkadaşlarımızla çok eğlendik. Ben bugünü hiç unutmayacağım” dedi. İlk kez doğum günü kutlayan spastik engelli Dilek Aydemir’in (13) annesi Ayşe Aydemir ise çok mutlu olduğunu belirterek “Kızımı hiç bu kadar mutlu görmemiştim. Burada çocuklarımızın sevincine şahit olmak, onların gözlerindeki o mutluluğu görmek o kadar güzel ki. Bu sadece çocuklarımız için değil bizler için de çok büyük bir sürpriz oldu. Bugün yalnız olmadığımızı anladık. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.” dedi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.