[28 Ağustos] Belediyenin Dilenci Operasyonu Engellileri Yürüttü

Kategori : Genel |

İZMİR  (CİHAN) – Son günlerde vatandaşlardan gelen şikayetlerin artması üzerine İzmir’de Konak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından dilencilere yönelik kapsamlı bir operasyon düzenlendi.
 Kemeraltı Hisarönü, Basmane Çorakkapı Cami, Alsancak Hocazade Camii ile kent merkezindeki çeşitli camilerin önlerinde gerçekleştirilen baskınlarda 14 dilenci yakalandı.
 Dilencilerin üzerlerinden çıkarılan paralara el konuldu. Haklarında Kabahatler Kanunu’na göre işlem yapılan dilenciler,  bir daha dilenmemeleri konusunda uyarıldı.
 Cami önlerinde duygu sömürüsü yapan dilenciler operasyon sırasında zabıta ekiplerine direndi.


 Zabıta Müdürlüğü yetkilileri son günlerde  sayılarının arttığı belirlenen dilencilerin özellikle cuma namazından çıkan vatandaşları izlediği dile getirildi.
       Zabıta ekipleri tarafından yakalanan dilencilerin üstleri Konak Belediyesi Zabıta Ekipler Amirliği’nde arandı.
 Dilencilerin üzerinden toplam 160 YTL çıktığı belirtildi. Yakalanan dilencilere cezai işlem uygulamak için tutanak tutuldu, toplanan paralar için de Kabahatler Kanunu’na göre makbuz kesildi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.