[28 Haziran] İki Kolu Da Olmadiği İçin Ayağiyla Resim Yapan Kadin Ressam, Atölyesine Kavuştu

Kategori : Genel |

İSTANBUL (CİHAN) – İki kolu da olmadığı için ayağıyla resim yapan engelli genç kadın ressam, atölyesine kavuştu. İçişleri eski Bakanı Aldulkadir Aksu’nun açılışını yaptığı törende, görme engelli milletvekili Lokman Ayva’nın espirileri katılımcıları güldürdü.
 Küçük yaşta geçirdiği bir kaza sonucu iki kolunu da kaybeden Ayşe Işık (21), Büyükçekmece D’Silva Alışveriş ve Yaşam Merkezi’nde kendisine tahsis edilen bölümde resim atölyesi açtı. Açılışı İçişleri eski Bakanı Aldulkadir Aksu yaptı. Atölyeyi gezen Aksu, Işık’ın ayağıyla yaptığı resimleri inceledi. Aksu, genç ressamı azminden dolayı tebrik etti. Açılış törenine sonradan katılan AK Partili görme engelli milletvekili Lokman Ayva’nın espirileri ise katılımcıları güldürdü. Engelli genç ressama başarılar dileyen Ayva’nın, “Gördüğüm bütün resimleri alacağım” şeklinde konuşmasına genç ressam Işık, “O zaman hiçbir resim almayacaksınız” karşılığını verdi.

 
 Resim sevgisinin çocukluğundan itibaren var olduğunu ifade eden Işık, üç yıldır resim yaptığını söyledi. Beş kez sergi açtığını dile getiren Işık, “Büyük bir hayalim vardı. Kendi atölyemin sahibi olmak. Bugün atölyeme kavuştum, destek olanlara teşekkür ediyorum.” diye konuştu. Resim yaparken mutlu olduğunu kaydeden Işık, “Resme dalınca aklımda başka hiçbirşey kalmıyor. Renklerle uğraşmak çok hoşuma gidiyor. Resim yapmaya sonuna kadar devam edeceğim. Amacım ünlü bir ressam olmak.” dedi.
 Açılışa katılan Türkiye Ortopedi Özürlüleri Federasyonu Başkanı Cemal Merdan da, “Işık’la ilk karşılaştığımda gülümsemeyen, karamsar, hayata küsmüş biri olarak gördüm. Ama bugün gözlerine bakınca aşık olasım geliyor. Demek ki insanlara imkan verildiğinde, farklı olarak değilde doğru bakıldığında ne kadar doğru işler yapıldığı ortada.” şeklinde konuştu. 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.