[28 Kasım] İzmir’de Engelliler İçin Dergi Çikariliyor

Kategori : Genel |

İZMİR  (CİHAN) – İzmir Valiliği Engelliler Koordinatörlüğü ve İzmir’deki engelli derneklerinin desteğinde aylık yayınlanacak Engelsiz Dergisi’nin  ilk sayısı 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde dağıtılacak.
 Engellilere yönelik olarak hazırlanan ve tüm engel gruplarını içeren dergi,  4 bin adet basılacak ve 2 bin adedi İzmir’deki faal durumdaki 26 engelli derneğine bağışlanacak. Böylece, bu dergilerin satışından dernekler, kendilerine gelir sağlayacak.
 Dergi aynı zamanda farklı ve dağınık derneklerin birleşerek büyümelerini sağlamak gibi İzmir’e özel bir adımı daha atmayı amaçlıyor.

 NURDAŞ Medya İletişim Danışmanlığı tarafından hazırlanan ve imtiyaz sahibi Nurhayat Talay’ın olduğu derginin editörlüğünü İzmir Valiliği Engelliler Koordinatörü Rıza Mutkilioğlu yapıyor.
 Dergide İzmir Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ercan Doğu, Prof. Dr. Türe Tunçbay, Prof. Dr. Ertuğrul Sabah başta olmak üzere konusunda uzman, engelli veya engelli yakınları olan 10 yazar bulunuyor.
 Dergi, sadece engelli haber ve röportajlarını içermiyor, aynı zamanda satışa da sunulacağından aktüel bir dergi niteliği taşıyor. Derginin bağışlanacak 2 bin adedinden sonra geri kalan kısmı Milli Eğitim Müdürlüğü aracılığıyla İzmir’deki ilk ve orta dereceli okullarda ve belediyelerin engelliler masalarında halka satışa sunulacak.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.