[28 Nisan] İşitme Engelli Çocuklara Cihaz Takildi

Kategori : Genel |

MARDİN  (CİHAN) – Mardin’de bir süre önce gerçekleştirilen tarama sonucunda tespit edilen işitme engelli 40 çocuğa, starkey işitme cihazı firması organizasyonunda Çaba Derneği’nin katkılarıyla işitme cihazı takıldı.
Starkey ekibi Vali Mehmet Kılıçları makamında ziyaret ederek takacakları işitme cihazları hakkında bilgi verdi. Vali Kılıçlar  Starkey ekibine işitme engellilere gösterdikleri duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.
 Mardin Valiliği Nişli Toplantı Salonu’nda yapılan törene Vali Mehmet Kılıçlar’ın eşi Yrd. Doç.Dr. Arzu Kılıçlar, Belediye Başkanı Metin Pamukçu’ nun eşi Ferda Pamukçu, İl Emniyet Müdürü eşi Nalân Taşhan, Cumhuriyet Başsavcısı eşi Sevgi Yılmaz, Mardin’de çekimlerini sürdüren Sıla dizisi ekibi ve çok sayıda davetli katıldı.


Ulusal Eğitime Destek kampanyasına katkı sağlayan İstanbul Valisi eşi Nevval Güler, Emine Erdem ve Sıla Dizisi Yönetmeni Gül Oğuz’a  birer plaket verildi.
 Son anda programında meydana gelen değişiklik nedeniyle Mardin’e gelemeyen Nevval Güler’in plaketini de Emine Erdem aldı. 
Vali  Eşi Yrd. Doç. Dr. Arzu Kılıçlar, işitme cihazı temin eden Starkey Firması yetkililerine, eğitime katkı sağlayan İstanbul Valisi Muammer Güler’in eşi Nevval Güler ve Emine Erdem ile ekiplerine teşekkür etti.
 Arzu Kılıçlar, ” İlimizde işitme engelli çocuklara işitme cihazı takarak duymalarını sağlayan Starkey ve gönül bağlarımızı yakınlaştıran İstanbul ekibine teşekkür ediyorum.’dedi.
 Bu arada Starkey yetkilisi Monik İpekel, işitme engellilere ilişkin kampanyalarının yalnız çocuklarla ve Mardin’le sınırlı kalmayacağını belirterek ” Bizi buralara kadar gelmeye yüreklendiren Vali Eşi Yrd. Doç. Dr. Arzu Kılıçlar Hanımefendidir. İstanbul’da da görüştük , projelerini bize anlattı adeta büyülendik. Ve buralara gelmeye karar verdik. Geldiğimize de çok sevindik” dedi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.