[28 Şubat] Başkan Öner’in Hediye Ettiği Tekerlekli Sandalye İle 34 Yillik Yürüme Özlemini Giderdi

Kategori : Genel |

ANTALYA (CİHAN) – Antalya’nın alt kademe belediyelerinden Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner, iki yaşında geçirdiği menenjit hastalığı sonrasında yürüme işlevini kaybederek eve hapsolan Selma Demir’e (36) tekerlikli sandalye hediye etti.
 Yeni Mahallede ailesiyle birlikte oturan 36 yaşındaki Selma Demir, 2 yaşında yakalandığı menenjit hastalığı sonrasında yürüyemez duruma geldi. Maddi sıkıntı nedeniyle tekerlekli sandalye alamayan Demir, 34 yıldır yürümeye hasret evde yaşamaya mahkum oldu. Başkan Öner, AK Parti İl ve Kepez Belde Teşkilatı ile birlikte tekerlikle sandalye sıkıntısını öğrendiği Selma Demir’e yardım eli uzattı.

Başkan Öner, AK Parti Sosyal İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Hatice Sütçü, Ak Parti Kepez Belde Kadın Kolları Başkanı Zehra Zorlu, tekerlekli sandalyesini vermek için Selma Demir’i evinde ziyaret etti. Duygulu anların yaşandığı ziyarette Öner, Selma Demir’e, sokağa çıkma özgürlüğüne kavuşturacak olan tekerlekli sandalyesini hediye etti. Demir de tekerlekli sandalyeye kavuşmanın sevincini yaşadı.
 Başkan Öner, Kepez’in sosyal sorunlarını çözmek yanında Ak Parti İl Teşkilatı’nın ve sivil toplum örgütlerinin desteği ile ihtiyaç sahibi insanların sıkıntılarını da gidermeye çalıştıklarını söyledi. Bedensel ve zihinsel engelli vatandaşların sıkıntılarının çözümü, ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla belediye olarak gerekeni yaptıklarını ifade eden Öner, “Sağlam insanlar da, birer engelli adayıdır. Bir kaza sonucu sağlam insanlar da sakat kalabilir. Bu bilinçle, sosyal yaşam alanlarını, bedensel engelli vatandaşlarımızın yararlanacağı şekilde düzenlemeliyiz. Biz de Kepez’de, yaşam alanlarındaki engelleri kaldırıyoruz. Bedensel engelliler parkı, tamamlanarak hizmete girdi.” dedi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.