[29 Eylül] Sevgi Eli 64 Zihinsel Engelliye Uzandi

Kategori : Genel |

DENİZLİ (CİHAN) – Denizli Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Sevgi Eli, özel bir bakımevinde kalan 64 zihinsel engellinin battaniye, giysi, çocuk maması ve hasta bezi ihtiyacını karşıladı. Pamukkale beldesindeki Özel Şevkat Bakım Merkezi’ni ziyaret eden Sevgi Eli ekibi, burada kalan 64 zihinsel engelliye 80 battaniye, beş koli giysi, çocuk maması ve hasta bezi yardımında bulundu. Ekip, çoğunun ailesi olmayan ve çeşitli sebeplerle bakım merkezinde kalan engellilerle ayrı ayrı ilgilendi. Çocuklarla oyunlar oynanırken bahçede resim yapanlarla sohbet edildi. Özel Şevkat Bakım Merkezi Müdürü Dr. Serhat Duruhan, zihinsel engelli çocukların güven ve rahat yaşayacağı ortamı oluşturmaya çalıştıkları söyledi.

Dr. Duruhan, “Devlet, zihinsel engellilerin yeme, içme gibi ihtiyacının bir bölümünü karşılıyor. Burada kalan engellilerin çoğunun ailesi yok. Kışa girerken battaniye ve kıyafet eksiğimiz vardı. Sevgi Eli aracılığıyla bunları karşıladık. Bu iş kârlı olmadığı için Türkiye’de sadece üç zihinsel engelli bakım merkezi var. Biz de yardımlaşarak engellilerimize bakıyoruz.” dedi.
 Sevgi Eli görevlilerinden Münevver Tekin ise daha önce yaptıkları bir ziyarette eksiklikleri tespit etiklerini belirterek, en çok talebin çocuk maması ve hasta bezine olduğunu, bu sebeple hayırseverlerden bez ve mama yardımı beklediklerini ifade etti.

 

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.