[29 Haziran] Tezgahina El Konulan Engelli İşportaci Kendini Ve Ailesini Zincire Vurdu

Kategori : Genel |

İSTANBUL  (CİHAN) – Beyoğlu Taksim’de işportacılık yapan engelli bir vatandaş, tezgahına zabıta ekipleri tarafından el konulunca kendini, eşini ve çocuklarını önce Fransız konsolosluğu önüne sonra da Ağaoğlu Cami önünde zincirle bağladı. Polis ve zabıta ekipleri tarafından uzun süre ikna edilmeye çalışılan özürlü işportacı yardım sözü verilmesi üzerine eylemini bitirdi.
 Taksimde işportacılık yapan Bayram Tekeli isimli engelli vatandaş, tezgahının uygulama yapan zabıta ekipleri tarafından el konulmasına tepki olarak kendini ve ailesini Fransız Konsolosluğu önünde zincire vurdu. Bayram Tekeli daha sonra eşi Dursun Tekeli ve 5 çocuğunu Ağaoğlu Camii’nin önünde tekrar zincirledi. Olay yerine gelen polis ve zabıta ekipleri tarafından iknaya çalışılan özürlü işportacı tezgahının kendisine geri verilmesini istedi. “Benim çocuklarım kapkaççı mı olsun? Ben onlara bakmayayım mı?” diyerek zabıtaya tepki gösteren Tekeli, ikna çabalarına uzun süre direndi.  Tekeli sinirlenerek gömleğini ve atletini de yırttı.

 
 Tekeli yapılan konuşmalar sonucunda çocukları Muhammet(8), Hatice(14), Serdar(11), Yağmur(9) ve Tuğba(13) Çocuk Şube Büro Amirliği ekiplerine teslim etti. Baba Tekeli daha sonra zabıta görevlilerinin yardım sözü vermesi üzerine eylemini sona erdirdi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.