[3 Eylül] Hassa’da Rehabilitasyon Merkezi Açildi

Kategori : Genel |

HATAY  / HASSA (CİHAN) – Hatay’ın Hassa ilçesinde 480 kişilik Özel Çardak Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi hizmete açıldı.
  Girne Mahallesi’nde kurulan rehabilitasyon merkezinde yapılan eğitim çalışmalarında, çocuklara, dikkat kontrolü, günlük yaşam becerileri, bilişsel gelişim, zihinsel eğitim, psiko-motor ve bedensel eğitim, sosyal duygusal gelişim, okuma-yazma, dilbilgisi, matematik becerileri ve özgüven çalışmaları ile psikolojik yardımlar yapılıyor.
 Merkeze gelen öğrencilerin eğitim masrafları Milli Eğitim Bakanlığı’nca karşılanırken, öğrencilerden ücret alınmıyor.
 Eğitim merkezine başvuru yapan öğrenciler uzman personel tarafından değerlendirilip, Hatay Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nde yapılan testler sonucu eğitim seviyesine göre uygun programlara yerleştiriliyor.

 
 Amaçlarının engellilere bağımsız yaşam becerileri kazandırarak, bu yolla toplumsallaşmalarını sağlamak olduğunu ifade eden Kurum görevlisi Özlem Ülger, engelli çocuğu olan ailelerin kaygılarını en aza indirerek, çocuğun aileye yük olmasını önlemeye çalıştıklarını kaydetti.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.