[3 Eylül] Hayirseverin Villasi, Özürlülere Okul Oldu

Kategori : Genel |

BURDUR (CİHAN) – Burdur’da hayırsever vatandaşlar Cevat ve Mübeccel Sayılı’nın bağışladığı villa, Özürlüler Derneği’ne bağlı rehabilitasyon merkezi haline getirildi. Merkezin açılışına protokol üyeleri yoğun ilgi gösterirken, hayırsever vatandaşlara plaketler verildi. Villayı bağışlayan Cevat Sayılı çok mutlu olduğunu bildirerek, “Burasını vermeseydik iki kişiye yarayacaktı, ancak şimdi onlarca özürlü ve ailesine hizmet veriyor.” dedi.
 Burdur’da hayırsever vatandaşların yaptırdığı eserlere bir yenisi daha eklendi. 3 hayırseverin yaptırdığı USO Lisesi, USO İlköğretim Okulu, Suna Uzal İlköğretim Okulu gibi okullardan sonra şimdi de özürlüler yeni bir binaya kavuştu. Burdurlu olup İstanbul’da yaşayan Cevat ve Mübeccel Sayılı çifti kendileri için yaptırdıkları 3 katlı villayı Özürlüler Derneği’ne bağışladı. Dernek yetkilileri binayı, özürlüler için rehabilitasyon merkezi haline getirdi. Havuzlu lüks binanın resmi açılışı düzenlenen kokteyl ile gerçekleştirildi. Törene Burdur Valisi Mustafa Rasih Özbek, Garnizon Komutanı Jandarma Kıd. Alb. Ömer Tolgay, Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya, AK Parti Burdur Milletvekili Bayram Özçelik ile CHP Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, İl Emniyet Müdürü Celal Aydoğan ve hayırseverlerin de aralarında bulunduğu yaklaşık 200 kişi katıldı.

 Programın açılış konuşmasını yapan Burdur Özürlüleri Koruma Derneği Başkanı Vural Kanrıcı yaptıkları çalışmalardan ve derneğin sahip olduğu mal varlıklarından bahsetti. Hayırseverlerin destekleri sayesinde bir ilköğretim okulu, bir aş evi ve şimdi de bir rehabilitasyon merkezine sahip olduklarını anlatan Kanrıcı, “Merkeze adını verdiğimiz Mücella Sayılı, villasını özürlüler için bağışladı. Hayırseverlerimiz sayesinde özürlü çocuklarımız daha iyi imkanlara sahip oluyor. Bu uğurda destek veren herkese tüm özürlüler ve aileleri adına teşekkür ediyorum.” dedi.
 Daha sonra konuşan Mücella Sayılı’nın eşi Cevat Sayılı’nın konuşmaları açılışa katılanlar tarafından büyük alkış topladı. Villanın eskiden sadece iki kişi tarafından kullanıldığını ve ayda yılda bir gelen misafirleri ağırladığını aktaran Sayılı, “Eşim ve ben burayı bağışlayarak çok daha fazla kişinin yararlanmasını sağladık. Bundan da gurur duyuyoruz. Burada 120 zihinsel ve bedensel engellinin yaşama daha iyi sarılması için emek harcandığını görünce çok mutlu olduk.” diye konuştu.
 Belediye Başkanı Sebahattin Akkaya ise şu ana kadar Burdur’a hizmet etmek için bağışlarda bulunanlara yeterince teşekkür edilemediğinden bahsetti. Burdur adına yeteri kadar onure edilememiş tüm hayırseverlerden özür dileyen Akkaya, “Burdur’a ve onun sorunlarına hep birlikte çözüm aramalıyız.” dedi.
 Protokol konuşmalarının ardından hayırsever vatandaşlar için plaket töreni düzenlendi. Törende rehabilitasyon merkezinde eğitim gören engelliler de hayırseverlere plaket verdi. Daha sonra adının verildiği rehabilitasyon merkezinin açılış kurdelesini Mübeccel Sayılı kesti. Katılımcılar 3 katlı geniş bahçesi ve havuzu olan merkezi gezdi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.