[30 Ekim] Görme Engelli Öğrenci Derslerine İnternetten Sesli Olarak Çalişiyor

Kategori : Genel |

ISPARTA / SENİRKENT (CİHAN) – Isparta’nın Senirkent ilçesinde derslerini internetten takip eden görme özürlü öğrencinin azmi görenlerin takdirini kazanıyor.
 Orta Öğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı’ndan (OKS) aldığı 335 puanla Uşak Anadolu Lisesi’ni kazanan Süleyman Ünlüer, burada kaldığı yurtla okul arasından geçen duble yol nedeniyle naklini Senirkent’e aldırdı. Burada okul ile yurdun iç içe olmasıyla rahat eden Ünlüer, bu seferde kabartma kitapları olmadığı için ders çalışma sıkıntısıyla karşılaştı. Azimli öğrenci bu sorunu da kendisine yardımcı olan iki arkadaşı ve internet sayesinde aştı. Aldığı dizüstü bilgisayardan derslerini sesli olarak dinleyen Ünlüer, sınıftan arkadaşları olan Enes Yıldız ve Halil Demircioğlu’nun yardımıyla derslerini yapıyor.

 Küçükken 10 santim kadar yakınını görebildiğini, geçirdiği bir ameliyat sonrası görme yeteneğini tamamen yitirdiğini anlatan Ünlüer, “Ben köylü ve fakir bir ailenin çocuğuyum. O zamanlar hakkımızı aramak falan aklımıza gelmedi. Şimdi kılcal damar nakliyle görebileceğim söyleniyor ama henüz o teknoloji gelişmedi deniliyor. Burada okulumdan ve arkadaşlarımdan memnunum.” şeklinde konutu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.