[30 Mart] Türk Eğitim-Sen, Engelli Öğretmene Akülü Araba Hediye Etti

Kategori : Genel |

ZONGULDAK  (CİHAN) – Türkiye Kamu-Sen Zonguldak Temsilciliği’ne bağlı Türk Eğitim-Sen, Çaycuma Endüstri Meslek Lisesi’nde MS hastası öğretmene akülü araba yardımı yaptı.

 Çaycuma Endüstri Meslek Lisesi’nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olan Ercan Ayyıldız, 15 senedir MS hastalığıyla mücadele ediyor. Halen görevinin başında olan Ercan Ayyıldız, hastalığının ilerlemesinden dolayı yürüme zorluğu çekmeye başladı. Türk Eğitim-Sen Çaycuma İlçe Temsilcisi Halit Gürsoy ve Türk Eğitim-Sen Zonguldak Şube Başkanı Salih Alemdar’ın çabalarıyla MS hastalığı yüzünden yürüme zorluğu çeken Ercan Ayyıldız’a akülü araba hediye edildi.

 
 Akülü arabasını teslim alan Ercan Ayyıldız, çok mutlu olduğunu belirterek, “Hastalığımdan dolayı yıllardır zorluklarla mücadele ediyorum. Hastalığım ilerledikçe hareket kabiliyetim azalmaya başladı. İhtiyaçlarımı karşılamakta zorlanıyordum. Ama hiç birşey mesleğimi bırakmama engel olmadı ve olamaz da. Türk Eğitim-Sen’in bana vermiş olduğu bu akülü araba hayatımı kolaylaştıracak. Bana hastalığım boyunca yardımlarını esirgemeyen öğretmen arkadaşlarıma ve bu akülü arabanın alınmasında emeği geçenlere çok teşekkür ederim” dedi.
 Türk Eğitim-Sen Zonguldak Şube Başkanı Salih Alemdar ise, üyelerinin ekonomik haklarını aramanın yanında sosyal yaşamlarıyla ilgili desteklerinin sürdüğünü belirterek, “Öğretmenlik sevgi mesleğidir. Öğretmen etrafına sevgi ve ışık saçarken, kendisi de sevilmek ve sayılmak ister. Bu öğretmenimizin yaşadığı zorlukları bildiğimiz için buna kayıtsız kalamadık. Zor şartlarda görev yapmaya çalışan öğretmenlerimize sahip çıkmalıyız” diye konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.