[30 Nisan] Ordu’da İşitme Engelliler Halk Oyunlari Yarişmasi Türkiye Finali Yapildi

Kategori : Genel |

ORDU  (CİHAN) – İlköğretim Okulları Arası İşitme Engelliler Halk Oyunları Yarışması Türkiye finali Ordu’da yapıldı.
 Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Türkiye finalinde iki kategoride toplam 12 okul yarıştı. İlköğretim okullar arası işitme engelliler halk oyunları yarışmasına 10 ekip katıldı. Van Abdurrahman Gazi İşitme Engelliler İlköğretim Okulu ekibinin birinci olduğu yarışmada Amasya Lokman Hekim İşitme Engelliler İlköğretim Okulu ekibi ikinci, Adana Seyhan İşitme Engelliler İlköğretim Okulu ekibi de üçüncü oldu. İşitme engelliler meslek liseleri dalındaki yarışmaya iki ekip katıldı. Trabzon Çamlık İşitme Engelliler Meslek Okulu ekibi Adana İsmet İnönü Kız Teknik Anadolu Endüstri Meslek Lisesi ekibinin önünde birinciliğe ulaştı.

 
 Hiçbir şey duymalarına karşın çok hareketli ritimlere öğrencilerin başarılı bir şekilde uyum sağlayarak oyunları sergilemeleri yarışmayı takip eden izleyicilerden büyük alkış aldı. Bu arada her ekibe oyunlar oynanırken öğretmenleri tarafından kenarda ritmin nasıl değiştirildiği gösterildi. Yarışma sırasında sesli yapılan sunucular tarafından yapılan anonslar da bir başka sunucu tarafından işaret diline çevrildi.
 Bu arada Ordu Nuriye Halit Çebi İşitme Engelliler İlköğretim Okulu ekibi tarafından yarışmaya katılan her okulda fındık ve çikolatadan birer hediye paketi verildi. Yarışmanın en duygulu anları da tören merasimi sırasında yaşandı. Ödül alan okullar yine sessiz bir şekilde yerlerinde zıplayarak başarılarını kutladı.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.