[30 Nisan] Tekerlekli Sandalye Basketbol Avrupa Şampiyonasi Sona Erdi

Kategori : Genel |

Avrupa Tekerlekli Sandalye Basketbol Şampiyonası finalinde, İspanya’nın Sandra Gran Canaria takımı, İstanbul Engelliler takımını 57-37 yenerek Avrupa şampiyonu oldu.
Yüreğir Serinevler Spor Salonu’nda iki gündür devam eden şampiyonanın final maçında, İspanya’nın Sandra Gran Canaria takımı maç sonuna kadar üstünlüğünü koruyarak şampiyonluğu elde ederken, İstanbul Engelliler takımı ikinci, İsrail’den Kesem Hadera üçüncü, Belçika’dan Gent Silverzpokes dördüncü, Bosna Hersek’ten KİK Zmaj Gradacac beşinci, Belçika’dan Antverp Players altıncı, Adana Engelliler takımı yedinci, Martı Engelliler takımı ise sekizinci oldu.
   Bedensel Engelliler Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, yaptığı konuşmada, bir Türk takımının Avrupa şampiyonasında 2’inciliği elde etmesinden mutluluk duyduklarını söyledi.
   Tekerlekli sandalye basketbol branşının Avrupa’da 1945’li yıllardan buyana yapıldığını vurgulayan Şerefhan, bu sporu Türkiye’de daha da geliştirmek için çaba harcadıklarını kaydetti.
   Turnuva sorumlusu Hans Tukker ise geçen yıl da şampiyonayı Adana’da yaptıklarını ve çok memnun kaldıklarını belirterek, sporculara başarılar diledi.
   Organizasyon Komite Başkanı Ali Durankaya da Adana’nın ileride daha büyük organizasyonlara ev sahipliği yapacağını söyledi.
   Maçların ardından ilk 3 sırayı elde eden takımlara kupa ve madalyaları verildi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.