[30 Ocak] Diyarbakir Valiliği Engelli Sporculara Minibüs Aldi

Kategori : Genel |

DİYARBAKIR  (CİHAN) – Diyarbakır Valisi Efkan Ala ile 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Cahit Sarsılmaz, Bedensel Engelliler Spor Kulübü’nü ziyaret ederek 1 adet özel minibüs hediye etti.
 Diyarbakır Valiliği tarafından satın alınan özel minibüs, Bedensel Engelliler Derneği yetkililerine törenle teslim edildi. Valilik tarafından alınan özel minibüs, Vali Efkan Ala ve 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Cahit Sarsılmaz tarafından Bedensel Engelliler Derneği yetkililerine teslim edildi. Törende konuşan Vali Ala, bedensel engellilere fırsat sunulması gerektiğini söyledi.

 Bedensel engellilerin kendilerine biraz imkan sunulduğunda hangi başarılara imza atabileceklerini gösterdiğini anlatan Ala, “Bu, küçük bir imkanı büyük bir başarıya dönüştürmenin imzasıdır. Biz arkadaşlara yardım etmiyoruz, fırsat sunuyoruz. Onlar da bu fırsatları değerlendiriyor.” dedi.
 7. Kolordu Komutanı Cahit Sarsılmaz da, “Ne kadar yardım etsek, bunların yetmeyeceği kanaatindeyim. Onlar da zaten bunların karşılığını veriyorlar.” diye konuştu.
 Vali ve Kolordu Komutanı, minibüsü dernek yetkililerine teslim ederken, dernek tarafından da vali ve komutana plaket takdim edildi.
 Vali ile komutan, daha sonra araçta incelemelerde bulundu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.