[30 Temmuz] Seçim Nedeniyle Unutulan Mevlana Yili’ni Görme Engelliler Hatirlatti

Kategori : Genel |

KONYA  (CİHAN) – Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şubesi üyeleri, 23. dönem milletvekili seçimleri ve Cumhurbaşkanlığı seçimi tartışmaları nedeniyle unutulan 2007 Mevlana Yılı’nı Mevlana Müzesini ziyaret ederek hatırlattı.
 Görme engelli vatandaşlar, Mevlana Müzesi önünde düzenlediği basın toplantısında, gündemde olan Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve geçtiğimiz günlerde yapılan Milletvekili seçimleri nedeniyle Mevlana Yılı’nın unulduğu savundu.
 Görmeyenleri Koruma Derneği Konya Şubesi Başkanı Veli Özağan, UNESCO tarafından 2007 yılının Mevlana Yılı ilan edildiğini ancak vatandaşların gündemde olan seçimler nedeniyle Mevlana’ya verilen önemin gölgede kaldığını öne sürdü.


 Özağan, Mevlana gibi büyük düşünürlerin sürekli hatırlanması gerektiğini vurgulayarak, beraberindeki engelli arkadaşlarıyla birlikte müzeyi gezmeye başladı. Hz. Mevlana’nın türbesi başında dua eden görme engellilere, yürüme engelli bir vatandaş ta rehberlik etti.
 Son günlerde artan 40 dereceyi aşan sıcaklara rağmen haftasonları ortalama 15 bin yerli ve yabancı turistin müzeyi ziyaret ettiği öğrenildi.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.