[4 Aralık] Siyasilerden Engellilere Destek

Kategori : Genel |

ANAVATAN Genel Başkanı  Erkan Mumcu, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar ve BBP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ engelliler günü mesajlarında engelli sayısının tahmini olarak belirlenmesini eleştirdi ve engellilere sahip çıkılmasını istedi.
  ANKARA(ANKA)- ANAVATAN Genel Başkanı  Erkan Mumcu, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar ve BBP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ engelliler günü mesajlarında engelli sayısının tahmini olarak belirlenmesini eleştirdi ve engellilere sahip çıkılmasını istedi.  3 Aralık Dünya Engelliler Günü öncesinde siyasi partilerden engellilere destek geldi. Anavatan Partisi Genel Başkanı Mumcu, insan sevgisine vurgu yaptığı masajında devletin engellilerin hayatını kolaylaştırması insanına sahip çıkması gerektiğini ifade etti. Mumcu, engelli kadınların aldığı maaşların evlendikten sonra kesilmesinin sağlıksız bir uygulama olduğunu, hakkaniyetle bağdaşmadığını belirtti.
  DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar da mesajında engellilerin ekonomik ve sosyal hayata aktif katılımını sağlamak için öncelikle engelli sayısının belirlenmesi gerektiğini söyledi. Türkiye’nin bu alanda sağlıklı bir veri tabanına ihtiyacı olduğunu belirten Ağar, “Devlet olarak, toplum olarak yapmamız gerekenleri yapamıyoruz” dedi.

BBP’DEN ARAÇLARA SEDYE ÖNERİSİ
  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, otomobillerde çekme halatı ve takoz dışında açılır-kapanır sedye ve boyunluk bulundurulmasının zorunlu kılınmasını istedi.
  BBP Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, “Engelleri oluşturan sebepleri ortadan kaldırmak görev üstü görevimiz olmalıdır” dedi. Özdağ, Türkiye’deki engelli sayısının belirlenebilmesi için nüfus sayımlarında “Ailenizde engelli var mı? Varsa engel nevi sebebi nedir” sorularının eklenmesini istedi. Özdağ şunları söyledi:
  “Türkiye iş ve trafik kazalarında önde gelen ülke olduğundan, nasıl ki her taşıtta ilk yardım çantası, çekme halatı, takoz ve benzerlerini bulundurmak zorunlu ise yokluğu da cezai müeyyideyi gerektiriyorsa, açılır-kapanır sedye ve boyunluk bulundurulması da zorunlu hale getirilmelidir.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.