[4 Ekim] Mardin’den Giden 48 İşitme Engelliye İstanbul’da Cihaz Takilacak

Kategori : Genel |

MARDİN (CİHAN) – Mardin’deki 48 işitme engelliye İstanbul Mehmet Emin Örnek Eğitim ve Sağlık Yardım Vakfı tarafından işitme cihazı takılacak.Starkey teknik ekipleri tarafından daha önce tespit edilen ölçüm ve muayeneleri yapılan 48 işitme engelli, İstanbul’a gitti. İşitme engellilerin gidiş-geliş uçak biletleri Mardin Çimento Fabrikası Genel Müdürlüğü tarafından karşılandı. Mardin Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nde görevli 3 personelin gözetiminde İstanbul’a giden işitme engellilere Mardin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından 100 YTL’lik harçlık verildi. Mardin Valisi Mehmet Kılıçlar, Starkey temsilcilerinin bir süre önce Mardin’e gelerek  doğuştan işitme engelli 40 çocuğa işitme cihazı taktıklarını belirterek, “Starkey aracılığıyla İstanbul Mehmet Emin Örnek Eğitim ve Sağlık Yardım Vakfı tarafından 48 işitme engelliye cihaz takılacak.

 Gönderdiğimiz işitme engellilerinin İstanbul’da kalacakları süre içinde konaklama, taşıma ve yemekleri İstanbul Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanacak.” diye konuştu.

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.