[4 Ekim] 30 İşitme Engelli Çocuk Artik Duyacak

Kategori : Genel |

SAKARYA (CİHAN) – Sakarya’da 30 işitme engelli çocuk, Kimse Yok Mu Derneği ve Starkey firmasının girişimleri sonucu işitme cihazına kavuştu.
 Kimse Yok mu Derneği Sakarya Şubesi ile Starkey firmasının ortaklaşa yürüttüğü çalışmada, il genelinde yaşayan 30 işitme engelli çocuğa işitme cihazı verildi. Kimse Yok Mu Derneği tarafından tespit edilen çocuklara gerekli tetkikler yapıldıktan sonra  işitme cihazı üretimi yapan Starkey firması tarafından işitme cihazları verildi.  
 Kimse Yok mu Derneği Sakarya Şube Müdürü Özcan İnan, Cihan muhabirine yaptığı açıklamada, tespit ettikleri 30 işitme engelli çocuk için işitme cihazlarının temin edildiğini söyledi. Cihazların temininde yardımcı olan starkey firmasına da teşekkür eden İnan, “Çocuklarımız artık daha net duyacaklar. Çocukların yüzlerindeki tebessüm bizleri oldukça sevindirdi. Onların mutlu olması çok güzel. Bu tür faaliyetlerimiz sürecek. Yardıma muhtaç kişilere el uzatmayı sürdüreceğiz” dedi.
 İşitme engelli 30 çocuk, sabah erken saatlerde aileleriyle birlikte cihazlarını almak için özel otobüsle İstanbul’a götürüldü.

 
www.engelliler.net

Haberi yazan - 26 Temmuz 2010. Kategori Genel. Giriş yaparak yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Giriş yaparak yorumları takip etmekten vazgeçebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.